17 Şubat 2012 Cuma

Yalakalık sanatı

                       Yalakalık. Ne kadar da kulağa hoş gelmeyen , çirkin , tüyleri diken diken eden nahoş bir kelime değil mi ? Bana kalırsa insanlık tarihinin en büyük yaralarından biri , insanlığı dibe çekmeye çalışan bir nevi sanat biçimidir. Sadece sanat biçimi olmakla kalmayıp artık bir yaşam stili , meslek , inanış olmuştur hayatlarında bazılarının . Bu bahsettiğim 'bazıları' nın karakterlerinin derinin de korku , savaşmaktan kaçma duygusu ve birazda köylü kurnazlığı yatmaktadır . Bu insanlar ezilmiş , kendi kendi kendilerine saygılarını kaybetmiş kişilerdir . Bunların yalakalık katsayıları arttıkça menfaat beklentileride aynı orantıda artar . Korkulası kişilerdir çünkü menfaatlerinin önüne geçenleri çabuk harcayabilirler , siz farkında olmadan size hertürlü oyunu yapabilirler . (kişilerdir dedim ama lafın gelişi çünkü insan olduklarına inanmıyorum.)
                      Yalakalık eylemi tek taraflı olmaz bilindiği üzre . Eylemi yapan ve bu eylemden etkilenen olarak 2 cephede işlev alır. Eylemden etkilenen yani yalakalık yapılan kişi de iğrenilesi kurnazın tekidir . Yalakayı kullanmasını çok iyi bilir ve kullanır . Yalaka , kendisene çıkar sağlayacağını düşündüğü bu kişiye saygı ve hayranlık gösterir. Yalakalık , yakalalık yapılan kişi karşısında isteğe göre şaklabanlığa bile dönebilir .

                     Ben 21 yıllık pek de uzun olmayan yaşantım da bir çok karakter bozukluğundan nefret ettim ama hiç birinden yalakalık kadar iğrenmedim , diğer karakter sorunlarının hiç yoksada bir duruşları var fakat yalaka insanlar(sözde insanlar) gözümde hep jöle kıvamında olmuştur. Çevremde gözlemlediğim yalaka et kemik kütlesi yalakalık yaparak bir yere gelebileceklerini sanmaktadır fakat 2 adım ileriye bile gidemeyeceklerini bilmiyorlar. Yazık onlara . Onur ve gurur ,onların bilmedikleri bu 2 kelime onları kendi yalakalıklarında boğacaktır !  
                 Bu hayatta yalakalık yapmadığım için kaybedeceksem , ZAFERlerin en büyüğünü almışım demektir !!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder